Kadra

mgr Justyna Pejkowska

Dyrektor

Studia I stopnia ukończyłam na wydziale Nauk o Rodzinie o specjalności Diagnoza i terapia rodzin w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Studia magisterskie kontynuowałam na tej samej uczelni na wydziale Kulturoznawstwa o specjalności Arteterapia i sztuka w edukacji i praktyce społecznej. Kolejnym krokiem w dalszym rozwoju były studia podyplomowe w Wyższej Szkole Humanistycznej na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. W roku 2015 ukończyłam kurs kwalifikacyjny na opiekuna medycznego, który dał mi możliwość pracy z nieznaną mi dotąd grupą – z Seniorami. Następnym szczeblem w mojej dotychczasowej edukacji są studia podyplomowe z pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej w Małopolskiej Szkole Wyższej, które ukończyłam z wyróżnieniem w 2017r.
Całe moje życie zawodowe sprawiało mi ogromną radość i satysfakcję. Pierwsze kroki stawiałam jako Niania u osób prywatnych. W międzyczasie udoskonalałam swój warsztat pracy czytając tematyczną literaturę i uczęszczając na wolontariat do różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Następnie miałam ogromną przyjemność pracować w jednym z bydgoskich przedszkoli jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Pod swoimi skrzydłami miałam dzieci z każdej grupy wiekowej co było wspaniałym doświadczeniem. Dla swoich wychowanków starałam się być przyjacielem, przyjmując korczakowski sposób postrzegania dziecięcego świata.
Jako że jestem osobą poszukującą nowych doświadczeń zmieniłam środowisko pracy z przedszkola na Dom Pomocy Społecznej. Miałam tam do czynienia z różnymi jednostkami chorobowymi ponieważ był to dom stałego pobytu dla osób przewlekle i somatycznie chorych.
Od lutego 2019r. związana jestem z placówką Lucky Baby. Jest to miejsce, gdzie spełniam się zawodowo. Tutaj najważniejsze są Państwa pociechy, ich potrzeby i bezpieczeństwo. Cenię dobrą współpracę z rodzicami ponieważ skutkuje to lepszym rozwojem dziecka.
Kursy i szkolenia:
* Szkolenie uprawniające do realizacji programu profilaktycznego: „Trzeci Elementarz -Czyli Program Siedmiu Kroków”
* Warsztaty KLANZY „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy”, „Uczymy się bawiąc”, „Maluchy rosną nie tylko wiosną” oraz „W krainie relaksacji”
* Szkolenie w Centrum Projektów Edukacyjnych w Wyższej Szkole Gospodarki „Indywidualizacja w edukacji przedszkolnej jako sposób stymulowania potencjału i możliwości dziecka. Wybrane aspekty psychologii twórczości i zdolności”
* Konferencja „Rytm, taniec, muzyka w przedszkolu”
* świadectwo ukończenia Kwalifikacyjnego Kursu Pedagogicznego + emisja głosu
* Szkolenie Fundraising – Pozyskiwanie środków na działalność podmiotów ekonomi społecznej.
* Warsztaty w Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
* Wyższej Szkoły Gospodarki „INSTYTUT WSPIERANIA ROZWOJU DZIECKA” o tematyce „Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka – szansa na lepszy start”, „Jak nauczyć dziecko wyrażania emocji”, „Edukacja i terapia dziecka z zespołem Aspergera”.

Prywatnie mama 20 miesięcznej Emilki, która skradła moje serce i przewróciła mój świat do góry nogami 

Marzena

Opiekunka dziecięca

Ukończyłam policealną szkołę dla opiekunek dziecięcych oraz kurs na Animatora Zabaw dla dzieci.
Od 7 lat pracuje z dziećmi. Swoje doświadczenie zdobyłam jako opiekunka oraz asystentka w przedszkolu.

Jestem osobą odpowiedzialną, ambitną oraz otwartą na nowe wyzwania. Uwielbiam pracę z dziećmi, która daje mi wiele satysfakcji.  W łatwy sposób nawiązuje z nimi kontakt zyskując ich sympatię i zaufanie rodziców. Widok moich podopiecznych, którzy codziennie zdobywają nowe umiejętności i wiedzę jest dla mnie najcenniejszą nagrodą. Możliwość codziennego odkrywania ich wyjątkowych cech i kształtowania charakterów sprawia, że czuję się spełniona w moim zawodzie. W zajęciach z dziećmi wykorzystuje różne formy i metody pracy dostosowane do wieku i umiejętności dzieci między innymi: zajęcia muzyczno-ruchowe wg Klanzy i M. Bogdanowicz, zajęcia plastyczne różnymi technikami plastycznymi, zajęcia relaksacyjne oraz zabawy manipulacyjno-konstrukcyjne.

W wolnym czasie lubię spacery oraz jazdę na rowerze.

Patrycja

Opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy o kierunku Położnictwo – studia magisterskie.

Poprzez liczne kursy oraz szkolenia nadal pogłębiam swoją wiedzę. Praktykę swą zdobyłam w szpitalu na licznych oddziałach m. in. w Oddziale Noworodków oraz Intensywnej Terapii.

Jestem otwartą osobą, która sumiennie spełnia swoje obowiązki.

Prywatnie – szczęśliwa mama Jasia

Magda

Opiekunka dziecięca

Prywatnie mama 3,5 letniej córeczki, zawodowo opiekunka dziecięca z kilkuletnim stażem.

Ukończyłam 2-letnią szkołę opiekunek dziecięcych, pracowałam jako opiekunka indywidualna z dziećmi od 3 miesiąca życia oraz jako wychowawca grupy w klubie malucha.

Brałam udział w warsztatach ” Ruch, muzyka i plastyka dla małego smyka”.

Jestem uśmiechnięta, cierpliwa i lubię swoją pracę.

Marzena

Opiekunka dziecięca

Posiadam wykształcenie średnie ekonomiczne.

W 2010 r. ukończyłam kurs opiekunki dziecięcej. Od tego czasu opiekowałam się dziećmi. Nauczyło mnie to dużej cierpliwości i wyrozumiałości oraz utwierdziło w przekonaniu, że bardzo chce pracować z dziećmi. Praca z nimi to dla mnie radość i satysfakcja, ale przede wszystkim spełnienie. Dlatego podjęłam pracę w żłobku.

Jestem osobą pogodną, uśmiechniętą i rzetelną .

Prywatnie babcia prawie trzyletniego mężczyzny .

Uwielbiam aktywnie spędzać czas z wnukiem, czytać książki i słuchać muzyki.

Monika

Opiekunka dziecięca

Odkąd sięgam pamięcią zawsze chciałam pracować z dziećmi.

Swoje doświadczenie zdobyłam podczas pracy w przedszkolu oraz odbywając staż w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, dodatkowo w czasie wolnym opiekowałam się prywatnie dziećmi.

Praca w żłobku daje mi wiele radości. Z dumą obserwuję postępy moich podopiecznych. Są to niezapomniane chwile, które na długo pozostają w pamięci.

W pracę z dziećmi wkładam swoje całe serce .

Jestem osobą odpowiedzialną, pogodną i zawsze uśmiechniętą.

Dominika

Opiekunka dziecięca

Ukończyłam 2-letnie studium na opiekunkę dziecięcą.

W pracy z dziećmi ważne jest dla mnie ich bezpieczeństwo, szczęście, wszechstronny rozwój oraz dobrze spędzony czas.

U dzieci zachwyca mnie ich spontaniczność, kreatywność oraz ciekawość świata.

W wolnym czasie aktywnie korzystam z życia.

Anna

Opiekunka dziecięca

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Logopedia, a także studia magisterskie na kierunku Pedagogika o specjalności Logopedia na UKW w Bydgoszczy.

Z zawodu jestem logopedą, fascynuje mnie rozwój dziecka i wczesne wspomaganie, nie tylko jego mowy, ale i całościowego rozwoju.

Ukończyłam kurs z zakresu terapii ręki oraz liczne szkolenia o tematyce logopedycznej i pedagogicznej.

Posiadam również ukończony kurs na opiekunkę dziecięcą dla dzieci do 3 roku życia.

Maluchy są niezwykłymi odkrywcami i towarzyszami, a codzienna praca z nimi dostarcza mi wiele radości i daje satysfakcję.

Kamila

Opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Ukończyłam studia I stopnia na kierunku pedagogika o specjalności opieka i wychowanie z profilaktyką społeczną.
Tytuł magistra zdobyłam studiując pedagogikę opiekuńczą.

Swoje doświadczenie zdobywałam jeszcze w trakcie studiów podejmując się pracy w charakterze niani oraz odbywając liczne praktyki w różnych placówkach przedszkolnych i szkolnych.
Przez ostatnie 2 lata pracowałam jako animator czasu wolnego.

Jestem osobą otwartą, cierpliwą i czerpiącą satysfakcję ze swojej pracy. W moich działaniach wychowawczo- dydaktycznych kieruję się dobrem dziecka oraz staram się tworzyć dzieciom taką atmosferę i warunki, aby zapewnić im właściwy rozwój.

Anna

Opiekunka dziecięca

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyłam studia I stopnia na kierunku Logopedia oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika.

Doświadczenie zdobywałam poprzez liczne praktyki zawodowe, które coraz bardziej utwierdzały mnie w przekonaniu, że praca z dziećmi jest tym co chciałabym robić.

Aktualnie jestem świeżo po ukończeniu studiów, ale chciałabym rozwijać się dalej, zarówno jako pedagog jak i jako logopeda.

PLACÓWKA Kadra